Seasystems vinner nok en forankringskontrakt

Nyheter & Media

Seasystems vinner nok en forankringskontrakt

Scana-eide Seasystems har signert kontrakt for levering av nok et forankringssystem til et FPSO-prosjekt i Brasil.

Dette er en betydelig kontrakt for Scana, med en verdi på over 50 millioner kroner. Leveransen omfatter forankringsutstyr som to-aksede kjettingstoppere, håndteringssystemer for kjetting og vinsjer. FPSO-en skal bygges om, og integrasjonen av forankringssystemet vil finne sted ved et verft i Dubai. For Seasystems starter prosjektet umiddelbart og skal leveres i løpet av andre kvartal 2023.

Styrk Bekkenes, CEO of Scana.

“Våre forankringsløsninger er etterspurt. Det viser både den sterke ordreinngangen vi har hatt så langt i år og de mange henvendelsene vi mottar om nye leveranser», sier Styrk Bekkenes, CEO i Scana.

Forankringssystemer er Seasystems’ hovedsatsingsområde, og selskapet har de siste ti årene levert over ti større systemer til kunder innen både tradisjonell olje- og gassindustri, samt til voksende markeder som LNG, havbruk og flytende havvind.

“Seasystems har jobbet systematisk med å utvikle robuste og kostnadseffektive forankringsløsninger, og vi ser nå gode resultater av dette arbeidet», sier Torkjell Lisland, daglig leder i Seasystems.

For mer informasjon, kontakt:

Styrk Bekkenes
CEO, Scana ASA
+47 404 03 520

Torkjell Lisland
Managing Director, Seasystems
+47 46 91 80 44

(1) En betydelig kontrakt for Scana er definert som en kontrakt med verdi over 50 millioner kroner.
En større kontrakt er definert som mellom 10 og 50 millioner kroner.

www.scana.no

Seasystems vinner nok en forankringskontrakt

For more information, please contact

Anette Netteland Dybvik
Anette Netteland Dybvik Head of Investor Relations & Communication +47 416 67 787

Abonner på nyheter

Få de siste nyhetene, pressemeldingene og børsmeldingene fra Scana ASA